Zapraszam na wyprawę tajemniczą GeoŚcieżką. Startujemy z czeluści Sztolni św. Jan — jednej z najstarszych zachowanych sztolni Dolnego Śląska. Przez lasy i łąki Pogórza Izerskiego przejdziemy ok 8 km do Przecznicy, podążając śladami dawnego górnictwa izerskiego. Nieczynne wyrobiska, zwykłe-niezwykłe minerały i pamiątki po pracujących ponad 500 lat temu gwarkach to tylko część czekającej na nas przygody…

Wyżywienie i ubezpieczenie uczestnicy są zobowiązani zorganizować sobie we własnym zakresie (w trakcie wycieczki zapewniamy przerwę kawową w lokalnej agroturystyce w Gierczynie).

Spotykamy się przy wejściu do Sztolni św. Jan w Krobicy. Trasa prowadzi m.in przez ciąg wyrobisk i dawną kopalnię „Hans Reichelt” i pozostałości dawnego szybu wentylacyjnego największej w okolicy kopalni „Psi Grzbiet”. Po drodze oglądamy z zewnątrz wejścia do wielu sztolni, w tym słynnego „Fryderyka Wilhelma”, gdzie dawniej wydobywano cenną rudę kobaltu. Wycieczkę kończymy w Przecznicy, gdzie ponad 100 lat temu działała duma okolicy — potężna kopalnia kobaltu „Maria Anna”. Stąd podstawionym transportem wracamy do Kopalni św. Jan.

Cena: 40zł/os. bez transportu. 55zł/os. z transportem.

REZERWACJE

Tel.: +48570778078
E-mail: biuro@podziemna-wieza.pl

WARUNKI

Obowiązuje odzienie odpowiednie dla warunków górskich.

Cena obejmuje usługę przewodnicką. Cena nie obejmuje:
– ubezpieczenia, które turyści mogą wykupić we własnym zakresie
– kosztu posiłków
– kosztu transportu

Zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu lub zmiany programu wycieczki ze względu na trudne warunki atmosferyczne lub inne nieprzewidziane zdarzenia.

OBOWIĄZUJE PRZEDPŁATA:

Góry Przewodnik Patrycja Werecka

Mbank 46 1140 2004 0000 3502 7693 7782

Tytuł: [Nazwa wycieczki] [data] [Nr telefonu klienta rezerwującego]

W związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy jako potwierdzenie rezerwacji w ciągu 24h od zarezerwowania konkretnego terminu uiścić opłatę za wstęp na konto lub w kasie obiektu Czarci Młyn (Lwówecka 5, Świeradów Zdrój). Paragon za przedpłatę na konto zostanie wydany w dniu wycieczki. W przypadku rezygnacji z usługi drogą telefoniczną (sms) pod numerem: +48570778078 w okresie 24h przed jej rozpoczęciem płatność na konto zostanie zwrócona na konto wpłacającego. Płatność w kasie Czarciego Młyna nie podlega zwrotowi. Rezygnacja w okresie krótszym niż 24h przed rozpoczęciem usługi może spowodować brak zwrotu przedpłaty – można odsprzedawać wykupione miejsca, należy jednak poinformować nas o zmianach w rezerwacji.

9.30
Spotykamy sie przy wejściu do kopalni św. Jana
Nasza wycieczka rozpocznie sie przy wejściu do sztolni.
10.30
Start na ścieżkę dydaktyczną
Wędrówka ścieżką, to kawał historii całej okolicy, opowiedziany przez przewodnika.
12.00
Przerwa
Przerwa konsumpcyjna w Gierczynie około 30-40 minut.
14.00
Zakończenie wycieczki w Przecznicy.
Wycieczkę kończymy w miejscowości Przecznica na parkingu.