Koszt: 85zł/os.
Czas trwania: 3-4 godz.
Start: Kopalnia Św. Jana w Krobicy, Krobica 90, 59-630 Mirsk
Wielkość grupy: 15 os., min. 5 os.
Terminy: terminy z grupami ustalane indywidualnie

Zapraszamy Was na niezwykłą przygodę, jaką jest poszukiwanie i wydobywanie minerałów w rejonie Gór Izerskich.

Rezerwacje tel.: +48 570 778 078
Rezerwacje mailowe: biuro@podziemna-wieza.pl

Po zwiedzeniu Kopalni Św. Jana (wstęp od 6r. życia), wyposażeni w odpowiedni sprzęt w postaci młotków geologicznych uczestnicy udadzą się z naszą przewodniczką na stanowisko występowania granatów po to, by samemu ich poszukać i spróbować własnoręcznie je wydobyć.

Warsztaty geologiczne „Z młotkiem w terenie” doskonały sposób na to, by poznać okolicę i zdobyć wymarzoną pamiątkę z regionu.

Transport na stanowisko we własnym zakresie.

Warsztaty organizowane są w okresach pozwalających na powierzchniowe poszukiwania minerałów. Dzieci poniżej 6 roku życia nie wchodzą do Kopalni Św. Jana i zaczynają warsztaty geologiczne po godzinie 10.00, po wyjściu grupy z kopalni. Organizator warsztatów nie zapewnia opieki dziecku na ten czas. Bilet wstępu na warsztaty dla dzieci poniżej 6 roku życia jest tańszy.

WARUNKI

  • Warsztaty trwają około 3-4h, część pierwsza odbywa się w kopalni św. Jana – na podziemnej trasie turystycznej, część druga w terenie na stanowisku geologicznym.
  • Kopalnia św Jana, to obiekt, który zgodnie z regulaminem nie wpuszcza dzieci poniżej 6 roku życia. W obiekcie jest wąsko, chłodno (latem ok. 8 stopni i wilgotno). Ze względu na wielkość pomieszczeń nie jest to dobre miejsce dla osób cierpiących na klaustrofobię.
  • Organizator nie zapewnia opieki ani nie animuje czasu osobom, które nie biorą udziału w pierwszej części warsztatów realizowanej w kopalni.
  • Do przejścia pieszo na stanowisko i z powrotem jest łącznie ok. 4km, w tym 150m przewyższeń. Należy wziąć ten fakt pod uwagę planując udział z młodszymi dziećmi (jeśli dziecko nie jest na co dzień chodzące, to będzie w trakcie zajęć marudzące).
  • Przygotowujemy się jak na wycieczkę terenową (obuwie, apteczka osobista, napoje, kurtka od deszczu).
  • Prowadząca warsztaty przekazuje wiedzę, prowadzi na stanowisko geologiczne, gdzie pokazuje jak prawidłowo i bezpiecznie pozyskiwać kamienie.
  • Prowadząca nie przejmuje odpowiedzialności za dzieci uczestniczące w zajęciach – od tego są rodzice lub opiekunowie uczestniczący z dziećmi.
  • Prowadząca nie jest ratownikiem medycznym, w razie wypadku należy powiadomić odpowiednie służby medyczne.

 

NA WARSZTATY OBOWIĄZUJE PRZEDPŁATA:

Góry Przewodnik Patrycja Werecka
PKO 65 1020 2124 0000 8802 0232 7740

Tytuł: [Nazwa warsztatów] [data] [Nr telefonu klienta rezerwującego]

W związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy jako potwierdzenie rezerwacji w ciągu 24h od zarezerwowania konkretnego terminu uiścić opłatę za wstęp na konto lub w kasie obiektu Czarci Młyn (Lwówecka 5, Świeradów Zdrój). Paragon za przedpłatę na konto zostanie wydany w dniu warsztatów. W przypadku rezygnacji z usługi drogą telefoniczną (sms) pod numerem: +48570778078 do godz. 11:00 w dzień przed jej rozpoczęciem płatność na konto zostanie zwrócona na konto wpłacającego. Płatność w kasie Czarciego Młyna nie podlega zwrotowi. Rezygnacja w okresie krótszym niż do godz. 11:00 dzień przed rozpoczęciem usługi może spowodować brak zwrotu przedpłaty – można odsprzedawać wykupione miejsca, należy jednak poinformować nas o zmianach w rezerwacji.