REGULAMIN KORZYSTANIA Z OBIEKTU „CZARCI MŁYN”
zlokalizowanego w Świeradowie-Zdroju, przy ul. Lwóweckiej 5,
zwanego w dalszej części obiektem.
Postanowienia ogólne.
§ 1
Korzystający z obiektu mają obowiązek zapoznać się z niniejszym regulaminem i respektować wszystkie jego zapisy, a korzystanie z obiektu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wszystkie jego postanowienia.
Obiekt jest miejscem publicznym, stanowiącym własność Gminy Miejskiej Świeradów-Zdrój. Firma Góry Przewodnik dzierżawi obiekt na czas trwania procedury przetargowej tj. do 31.03.2022 lub dłużej odpowiednio do trwania formalności związane z przetargiem.
Zwiedzanie i korzystanie z obiektu jest odpłatne.
Koszt biletu jest podany na stronie operatora podziemna-wieza.pl w zakładce cennik, podzakładce Czarci Młyn.
§ 2
Obiekt można zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem.
Grupy zorganizowane (minimum 10 osób) otrzymują zniżkę grupową i są zobowiązane są do wcześniejszego telefonicznego ustalenia terminu rozpoczęcia zwiedzania.
Obiekt jest czynny 7 dni w tygodniu w godzinach 10-18, ostatnie wejście jest o godzinie 17.00. Godziny udostępniania obiektu mogą ulec zmianie.
W dni wolne od nauki szkolnej wejścia na zwiedzanie są co 30 minut.
Czas zwiedzania wynosi około 40 minut.
Operator zastrzega sobie prawo do anulacji lub zmiany terminu zarezerwowanego zwiedzania i czasowego wyłączenia ze zwiedzania części wystawy lub całkowitego wyłączenia obiektu, o czym informacja będzie podana do wiadomości publicznej.
Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych dni i godzin otwarcia podane są do wiadomości publicznej na stronie miasta Świeradów-Zdrój [www. swieradowzdroj.pl] oraz na stronach operatora www.gory-przewodnik.pl.
§ 3
Grupy zorganizowane zobowiązane są zwiedzać wystawę z przewodnikiem po obiekcie lub z dopuszczonym do oprowadzania przez operatora przewodnikiem zewnętrznym.
Grupy bez rezerwacji są obsługiwane w miarę możliwości tak, aby nie kolidowały z turystą indywidualnym.
Grupy zorganizowane dokonujące rezerwacji zwiedzania w przypadku rezygnacji ze zwiedzania, obowiązane są zawiadomić o tym fakcie telefonicznie operatora obiektu.
Na terenie obiektu można swobodnie robić zdjęcia.
Osoby przebywające na terenie obiektu są zobowiązane do podporządkowania się poleceniom wydawanym przez przewodnika po obiekcie, w szczególności jeśli odnoszą się one do bezpieczeństwa osób i ochrony mienia.
Za osoby niepełnoletnie przebywające na terenie obiektu odpowiedzialność przyjmują ich opiekunowie prawni .
Dzieci poniżej 16 roku życia nie mogą przebywać na terenie obiektu bez opieki osoby dorosłej.
Spożywanie posiłków oraz napojów dozwolone jest tylko w miejscach do tego przeznaczonych.
Osobom znajdującym się na terenie obiektu zabrania się:
– prowadzenia działalności handlowej, bez zgody gospodarza terenu;
– przenoszenia wyposażenia obiektu, bez zgody gospodarza terenu;
– niszczenia mienia;
– niszczenia terenu zielonego wokół obiektu;
– niszczenia miejsc przeznaczonych do wypoczynku;
– zakłócania porządku;
– wprowadzania zwierząt bez smyczy; w przypadku zanieczyszczenia obiektu przez zwierzę, opiekun zwierzęcia jest zobowiązany do posprzątanie po swoim pupilu.
– palenia tytoniu, spożywania alkoholu i innych środków odurzających;
– wnoszenia na teren obiektu: wszelkiej broni, amunicji, przedmiotów uznanych za potencjalnie niebezpieczne, materiałów wybuchowych, łatwopalnych i toksycznych.
W obiekcie istnieje możliwość zorganizowania spotkania, typu wydarzenie kulturalne, po ustaleniu z gospodarzem wszelkich szczegółów, także tych związanych z kosztami .
Na terenie obiektu „Czarciego Młyna” obowiązuje segregacja śmieci, gdyż dbamy o środowisko naturalne.
§ 4
Zabrania się wstępu do obiektu osobom nietrzeźwym lub zachowującym się w sposób, który mógłby zagrozić bezpieczeństwu osób trzecich, zakłócić porządek zwiedzania, a także naruszyć ogólnie przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.
Obiekt zastrzega sobie prawo do nie przyjęcia lub wyproszenia grupy zorganizowanej oraz turystów indywidualnych nieprzestrzegających porządku zwiedzania i łamiących zapisy niniejszego Regulamin.
Osoby uczulone na zioła, gluten i inne substancje korzystają z obiektu na własną odpowiedzialność.
Korzystający z obiektu ponoszą odpowiedzialność za szkody wyrządzone w wyniku niewłaściwego zachowania i niewłaściwego korzystania z infrastruktury obiektu. W związku z tym, wszelkie uwagi dotyczące awarii, uszkodzeń i zniszczeń należy niezwłocznie przekazać gospodarzowi obiektu.
Za szkody spowodowane w obiekcie, na mieniu stanowiącym własność Gminy Miejskiej Świeradów-Zdrój przez nieletnich, odpowiadają rodzice lub opiekunowie prawni.
Podczas odwiedzin w obiekcie osobą decyzyjną pozostaje przewodnik po obiekcie, do którego uwag należy się stosować.
Biorący udział w zwiedzaniu, warsztatach i wydarzeniach mających miejsce na terenie obiektu, zobowiązani są do przestrzegania zasad sanitarnych, BHP, przepisów przeciwpożarowych i ogólnych zasad współżycia społecznego .
Wszelkie zachowania, które będą wykroczeniem poza Regulamin, a prośby gospodarza nie przyniosą skutku, zostaną zgłoszone odpowiednim służbom porządkowym, w tym policji.
Osoby korzystające z obiektu wyrażają zgodę na wykorzystywanie swojego wizerunku w celach promocyjnych, głównie na stronie miasta oraz profilu obiektu w mediach społecznościowych itp.
Za pieniądze, klucze, dokumenty i przedmioty wartościowe pozostawione na terenie obiektu, obiekt nie ponosi odpowiedzialności.
Skargi i wnioski na obsługę obiektu kierujemy do osoby zatrudniającej przewodników, kasjerów oraz osoby prowadzące warsztaty na terenie obiektu – właścicielki firmy dzierżawiącej obiekt Patrycji Wereckiej tel. 691346933, a w przypadku skarg na dzierżawcę kierujemy się do właściciela – władz Gminy Miejskiej Świeradów-Zdrój.