W średniowieczu oddawano cześć królowej rzek, wędrowano do źródeł Łaby i składano jej czarne kuraki w ofierze. W XVII wieku hrabia Harrach zbudował symboliczną studnię. Stąd wywodzą się legendy o Królu wód i jego córach – pięknych wodnych nimfach, w których zakochiwali się drwale.

Przemyt funkcjonował już wieki temu, rejon źródeł jednej z najważniejszych rzek w Europie był właśnie takim miejscem, gdzie przekraczano granicę celem uniknięcia oclenia towaru. Dzisiejsze schronisko ” Pod Łabskim Szczytem” znajduje się w miejscu dawnego domu celnego, który był odpowiedzią na działania przemytników.

Wycieczka z górskim przewodnikiem sudeckim do źródeł Łaby.
Podczas tej wędrówki można podzielić grupę. Część może pozostać w schronisku, podczas gdy reszta wędruje do źródeł Łaby, same źródła sa schowane pod śniegiem, ale miejsce oznaczone zimą jako Pramen Labe jest niezwykle malownicze i widokowe, podziwiamy stamtąd panoramę na czeskie Karkonosze, zawłaszcza rejon Spindlerovego Mlyna. Śnieżka i Śnieżne Kotły wyglądają z tej perspektywy zupełnie inaczej niż z polskich miejscowości podgórskich.

Każdy musi posiadać na wyposażeniu latarkę czołową, zimą szybciej robi się ciemno, a wędrówka może się nieplanowanie wydłużyć.

Koszt uczestnictwa zawiera wyłącznie usługę przewodnicką, wynosi 50 zł od osoby, grupa minimum 5 osób. Dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób przewidujemy zniżkę ustalana indywidualnie.
Grupy większe niż 15 osób proszone są o kontakt w terminie nie późniejszym niż 4 dni przed wycieczką.

REZERWACJE

Tel.: +48570778078
E-mail: biuro@podziemna-wieza.pl

WARUNKI

Obowiązuje odzienie odpowiednie dla warunków górskich.

Cena obejmuje usługę przewodnicką. Cena nie obejmuje:
– ubezpieczenia, które turyści mogą wykupić we własnym zakresie
– kosztu posiłków
– kosztu transportu

Zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu lub zmiany programu wycieczki ze względu na trudne warunki atmosferyczne lub inne nieprzewidziane zdarzenia.

OBOWIĄZUJE PRZEDPŁATA:

Góry Przewodnik Patrycja Werecka
PKO 65 1020 2124 0000 8802 0232 7740

Tytuł: [Nazwa wycieczki] [data] [Nr telefonu klienta rezerwującego]

W związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy jako potwierdzenie rezerwacji w ciągu 24h od zarezerwowania konkretnego terminu uiścić opłatę za wstęp na konto lub w kasie obiektu Czarci Młyn (Lwówecka 5, Świeradów Zdrój). Paragon za przedpłatę na konto zostanie wydany w dniu wycieczki. W przypadku rezygnacji z usługi drogą telefoniczną (sms) pod numerem: +48570778078 w okresie 24h przed jej rozpoczęciem płatność na konto zostanie zwrócona na konto wpłacającego. Płatność w kasie Czarciego Młyna nie podlega zwrotowi. Rezygnacja w okresie krótszym niż 24h przed rozpoczęciem usługi może spowodować brak zwrotu przedpłaty – można odsprzedawać wykupione miejsca, należy jednak poinformować nas o zmianach w rezerwacji.

8.40
Spotykamy się na parkingu koło Muzeum Minerałów
Przy wejściu na żółty szlak, gdzie zostanie rozdzielony sprzęt.
9.00 – 11.30
Schronisko Pod Łabskim Szczytem
Wędrujemy do Schroniska Pod Łabskim Szczytem.
12.00
Herbatka
Po herbatce ruszamy do źródeł Łaby.
13.30-14.30
Przerwa obiadowa
W Schronisku Pod Łabskim Szczytem.
14.45
Startujemy do Szklarskiej Poręby
Poziom trudności