Wycieczka ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju Górami Izerskimi z przewodnikiem sudeckim.

Hala Izerska, to miejsce owiane legendami i historiami z czasów przedwojennych. Mieszkańcami osady byli ludzie niezwykli. Daleko, w górskich ostępach, można było przemycić coś przez śląsko-czeską granicę, albo pobawić się czarną magią. Tutaj początkiem XIX wieku Karl Maria Weber miał poznać Historie, które zainspirowały go do napisania Wolnego Strzelca.

Spotykamy się w Szklarskiej Porębie koło zabytkowej huty szkła Julia (dawniej Józefina) w Szklarskiej Porębie, poznawszy historię obiektu, startujemy w góry.

Istnieje opcja z transferem ze Świeradowa, można zostawić auto tam gdzie dotrzemy i busem przejechać do Szklarskiej: koszt …. od osoby – w tym wypadku spotkanie z przewodnikiem o 7.45 koło Domu Zdrojowego.

Koszt uczestnictwa zawiera wyłącznie usługę przewodnicką, wynosi 50 zł od osoby, grupa minimum 5 osób. Dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób przewidujemy zniżkę ustalana indywidualnie. Grupy większe niż 25 osób proszone są o kontakt w terminie nie późniejszym niż 4 dni przed wycieczką.

REZERWACJE

Tel.: +48570778078
E-mail: biuro@podziemna-wieza.pl

WARUNKI

Obowiązuje odzienie odpowiednie dla warunków górskich.

Cena obejmuje usługę przewodnicką. Cena nie obejmuje:
– ubezpieczenia, które turyści mogą wykupić we własnym zakresie
– kosztu posiłków
– kosztu transportu

Zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu lub zmiany programu wycieczki ze względu na trudne warunki atmosferyczne lub inne nieprzewidziane zdarzenia.

OBOWIĄZUJE PRZEDPŁATA:

Góry Przewodnik Patrycja Werecka
PKO 65 1020 2124 0000 8802 0232 7740

Tytuł: [Nazwa wycieczki] [data] [Nr telefonu klienta rezerwującego]

W związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy jako potwierdzenie rezerwacji w ciągu 24h od zarezerwowania konkretnego terminu uiścić opłatę za wstęp na konto lub w kasie obiektu Czarci Młyn (Lwówecka 5, Świeradów Zdrój). Paragon za przedpłatę na konto zostanie wydany w dniu wycieczki. W przypadku rezygnacji z usługi drogą telefoniczną (sms) pod numerem: +48570778078 w okresie 24h przed jej rozpoczęciem płatność na konto zostanie zwrócona na konto wpłacającego. Płatność w kasie Czarciego Młyna nie podlega zwrotowi. Rezygnacja w okresie krótszym niż 24h przed rozpoczęciem usługi może spowodować brak zwrotu przedpłaty – można odsprzedawać wykupione miejsca, należy jednak poinformować nas o zmianach w rezerwacji.

8.30
Spotkanie na parkingu koło mostu, rozdanie sprzętu.
Kilka informacji krajoznawczych o okolicy.
8.50
Startujemy czarnym szlakiem do niebieskiego.
13.00-14.00
Hala Izerska
Kilka informacji krajoznawczych o okolicy.
14.10 – 14.30
Odwiedzimy ruinę domu legendarnego Taperta
którego historia wg niektórych źródeł zainspirowała Webera do napisania opery „Wolny Strzelec”.
14.30
Startujemy dalej.
15.30
Polana Izerska
Tu szukamy na dawnego, kamiennego znaku RGV kierującego na Stóg Izerski.
15.30- 16.30
Wędrówka do Świeradowa-Zdroju.
Poziom trudności