Wycieczka ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju Górami Izerskimi z przewodnikiem sudeckim.

Hala Izerska, to miejsce owiane legendami i historiami z czasów przedwojennych. Mieszkańcami osady byli ludzie niezwykli. Daleko, w górskich ostępach, można było przemycić coś przez śląsko-czeską granicę, albo pobawić się czarną magią. Tutaj początkiem XIX wieku Karl Maria Weber miał poznać Historie, które zainspirowały go do napisania Wolnego Strzelca.

Spotykamy się w Szklarskiej Porębie koło zabytkowej huty szkła Julia (dawniej Józefina) w Szklarskiej Porębie, poznawszy historię obiektu, startujemy w góry.

Istnieje opcja z transferem ze Świeradowa, można zostawić Auto tam gdzie dotrzemy i busem przejechać do Szklarskiej: koszt …. od osoby – w tym wypadku spotkanie z przewodnikiem o 7.45 koło Domu Zdrojowego
Zgłoszenia drogą mailową prosimy kierować na adres info@gory-przewodnik.pl

Uczestnicy wyposażają się, żywią i ubezpieczają we własnym zakresie. Osoby chcące skorzystać z transferu proszone są o informacje przy rezerwacji.

Koszt uczestnictwa zawiera wyłącznie usługę przewodnicką, wynosi 35 zł od osoby, grupa minimum 5 osób. Dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób przewidujemy zniżkę ustalana indywidualnie. Grupy większe niż 25 osób proszone są o kontakt w terminie nie późniejszym niż 4 dni przed wycieczką.

8.30
Spotkanie na parkingu koło mostu, rozdanie sprzętu.
Kilka informacji krajoznawczych o okolicy.
8.50
Startujemy czarnym szlakiem do niebieskiego.
13.00-14.00
Hala Izerska
Kilka informacji krajoznawczych o okolicy.
14.10 – 14.30
Odwiedzimy ruinę domu legendarnego Taperta
którego historia wg niektórych źródeł zainspirowała Webera do napisania opery „Wolny Strzelec”.
14.30
Startujemy dalej.
15.30
Polana Izerska
Tu szukamy na dawnego, kamiennego znaku RGV kierującego na Stóg Izerski.
15.30- 16.30
Wędrówka do Świeradowa-Zdroju.
Poziom trudności