Krótka wędrówka na górującą nad Świeradowem-Zdrojem Sępią Górę. Wg. legendy na skałach noszących nazwę Biały Kamień ucztowały czarownice z diabłami. Owa zabawa odbywała się dorocznie w noc świętojańską. Dla zabezpieczenia przed ich złośliwymi psikusami skałki nad osadą nazwano Świętojankami.

Koszt uczestnictwa zawiera wyłącznie usługę przewodnicką, wynosi 50 zł od osoby, grupa minimum 6 osób. Dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób przewidujemy zniżkę ustalana indywidualnie.

REZERWACJE

Tel.: +48570778078
E-mail: biuro@podziemna-wieza.pl

WARUNKI

Obowiązuje odzienie odpowiednie dla warunków górskich.

Cena obejmuje usługę przewodnicką. Cena nie obejmuje:
– ubezpieczenia, które turyści mogą wykupić we własnym zakresie
– kosztu posiłków
– kosztu transportu

Zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu lub zmiany programu wycieczki ze względu na trudne warunki atmosferyczne lub inne nieprzewidziane zdarzenia.

OBOWIĄZUJE PRZEDPŁATA:

Góry Przewodnik Patrycja Werecka
PKO 65 1020 2124 0000 8802 0232 7740

Tytuł: [Nazwa wycieczki] [data] [Nr telefonu klienta rezerwującego]

W związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy jako potwierdzenie rezerwacji w ciągu 24h od zarezerwowania konkretnego terminu uiścić opłatę za wstęp na konto lub w kasie obiektu Czarci Młyn (Lwówecka 5, Świeradów Zdrój). Paragon za przedpłatę na konto zostanie wydany w dniu wycieczki. W przypadku rezygnacji z usługi drogą telefoniczną (sms) pod numerem: +48570778078 w okresie 24h przed jej rozpoczęciem płatność na konto zostanie zwrócona na konto wpłacającego. Płatność w kasie Czarciego Młyna nie podlega zwrotowi. Rezygnacja w okresie krótszym niż 24h przed rozpoczęciem usługi może spowodować brak zwrotu przedpłaty – można odsprzedawać wykupione miejsca, należy jednak poinformować nas o zmianach w rezerwacji.

8.45
Dworzec PKP Świeradów Zdrój
Spotykamy się przy Stacji Kultura w Świeradowie Zdroju.
9.00
Start w kierunku szlaków niebieskiego i zielonego
10.00
Świętojanki
Zapowiedź widoków ze szczytu.
11.20
Sępia Góra
Na szczycie krótka przerwa na posiłek (trzeba mieć ze sobą, tu nie ma schroniska z bufetem)
12.20
Kotlina
Malownicza miejscowość w samym sercu Gór Izerskich
13.15
Krobica
Łapiemy busa do Świeradowa-Zdroju
14.00
Zakończenie wycieczki
Wycieczkę kończymy w Orłowicach na przystanku autobusowym, skąd jest opcja w około 30 min pieszo dojść drogami szutrowymi do Stacji Kultura lub dojechać autobusem miejskim pod sklep Biedronka.
Poziom trudności