Loading…
 • Śnieżka w wariancie z możliwym wyciągiem na Kopę.

  Zobacz wycieczkę
 • Zdobądź szczyty Korony Sudetów w towarzystwie doświadczonego przewodnika sudeckiego.

  Zobacz wycieczkę
 • Wycieczka piesza przez malownicze okolice Świeradowa Zdroju na 2 wieże widokowe: na Czerniawskiej Kopie oraz na Młynicy.

  Zobacz wycieczkę
 • Szwajcaria Saksońska – Bastei, twierdze Koenigstein i Stolpen oraz niesamowite historie.

  Zobacz wycieczkę
 • Malownicze skały, trasa idealna na wędrówke rodzinną, dostarczy wrażeń dorosłym, piękne widoki i malownicze tereny, a także nie pozwoli nudzić się dzieciom, nawet w wieku przedszkolnym, dużo różnej wielkości skałek, na które asekurowany przez mamę lub tete maluch może się wspinać.

  Zobacz wycieczkę
 • Artyści, to ludzie, którzy szukali pięknych miejsc, aby doznać olśnienia, weny, aby ich twórczość miała charakter i wyraz. Zapraszamy Państwa, do tych uroczych zakątków Szklarskiej Poręby, gdzie właśnie czuć ducha pwstających niezwykłych dzieł. Zobacz jak mieszkał artysta, gdzie tworzył, gdzie mógł iść na spacer.

  Zobacz wycieczkę
 • Zapraszam na wyprawę tajemniczą GeoŚcieżką. Startujemy z czeluści Sztolni św. Jan — jednej z najstarszych zachowanych sztolni Dolnego Śląska. Przez lasy i łąki Pogórza Izerskiego przejdziemy ok 8 km do Przecznicy, podążając śladami dawnego górnictwa izerskiego. Nieczynne wyrobiska, zwykłe-niezwykłe minerały i pamiątki po pracujących ponad 500 lat temu gwarkach to tylko część czekającej na nas przygody…

  Zobacz wycieczkę
 • Powędrujemy na najwyższy szczyt w Karkonoszach najkrótszą drogą. Około 550 m w sumie podejścia, 800 m zejścia. Zaczynamy na Przełęczy Okraj, kończymy w Karpaczu. Z Karpacza na Okraj kursuje komunikacja publiczna.

  Zobacz wycieczkę
 • Wycieczka na Stóg Izerski z górskim przewodnikiem sudeckim, która jest domową górą Świeradowa-Zdroju. Po drodze wspomnienia dawnych czasów i ludzi… niesamowita przyroda i ciekawe historie. Piękne widoki.

  Zobacz wycieczkę
 • W średniowieczu oddawano cześć królowej rzek, wędrowano do źródeł Łaby i składano jej czarne kuraki w ofierze. W XVII wieku hrabia Harrach zbudował symboliczną studnię. Stąd wywodzą się legendy o Królu wód i jego córach – pięknych wodnych nimfach, w których zakochiwali się drwale.

  Zobacz wycieczkę
 • Całą trasę pokonamy pieszo. Po drodze najpiękniejsze miejsca w Karkonoszach. Kocioł Małego Stawu i malowniczo położone schronisko „Samotnia” nad Małym Stawem. Jedno z najstarszych schronisk w Sudetach „Strzecha Akademicka” z widokiem na Kocioł polodowcowy i na Kotlinę Jeleniogórską. Na szczycie Śnieżki najstarszy. Oryginalnie zachowany budynek w Karkonoszach – Kaplica św. Wawrzyńca.

  Zobacz wycieczkę
 • Wycieczka ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju Górami Izerskimi z przewodnikiem sudeckim.

  Zobacz wycieczkę
 • Wycieczka z górskim przewodnikiem sudeckim przez historię Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich.

  Zobacz wycieczkę
 • W 1721 roku dwoje młodych ludzi wędrowało górami do ślubu, nie znali gór i ich specyfiki, dlaczego tam byli, jak i gdzie doszło do tragedii? Przy sprzyjających warunkach pogodowych piękne widoki z Wysokiego Kamienia.

  Zobacz wycieczkę
standard-title Patrycja Werecka

Patrycja Werecka

Formalnie przewodnikiem jestem od 2007 roku.

Z harcerzami chodzę po górach od ponad dwudziestu lat. Doszłam do wniosku, że jak ukończę kurs i uzyskam uprawnienia przewodnickie, to obniżę koszt organizacji wędrówek dla harcerzy. Niestety czasem z oszczędności instruktorzy harcerscy nie zatrudniają fachowców i wszystko jest dobrze dopóki jest dobrze i rodzice nie są roszczeniowi. 

Dziś przewodnictwo jest moim sposobem na życie. Zbudowałam rynek na cały rok. Za dodatkową opłatą do ceny usługi przewodnickiej układam szczegółowy program, podaję krótki opisy atrakcji, ceny wstępów, kontakty i odległości – wszystko, aby wycieczka była udana. W cenie mojej usługi, tworzę zarys programu i podaję listę atrakcji na poszczególny dzień.

Lubię rozwiązania niestandardowe, dlatego poszerzam asortyment o wypożyczalnię sprzętu zimowego, aby moi klienci nie musieli rezygnować z wycieczki tylko z powodu braku sprzętu. Mam jeszcze kilka marzeń, ale to wymaga przygotowań i funduszy 😉

Moje aktualne przygotowanie do pracy: ukończone studia pierwszego stopnia Filologia Germańska na Uniwersytecie Wrocławskim, przewodniczka górska w Sudetach, pilotka wycieczek, instruktorka Nordic Walking i Nordic Snowshoeing. Ostatnio coraz lepiej rozmawia mi się po angielsku.

Dla mnie prawie nie ma pogody nieodpowiedniej do wędrowania – wyjątkiem są wyładowania atmosferyczne i silny wiatr. Uwielbiam, jak po długim marszu pod górę z mgły wyłania się nagle schronisko. We wrześniu 2019r. stałam się „opiekunem” dwóch atrakcji turystycznych, które udostępniałam zwiedzającym. Zapraszam na stronę podziemna-wieza.pl. Mam kilka pomysłów, które niebawem zrealizuję i wzbogacę ofertę. Na razie udało mi się uzyskać finansowanie zewnętrzne, dzięki temu mam dla moich grup pierwszy sprzęt geologiczny. Fajnie będzie rozłupać leżący na szlaku kamień i zapoznać się z jego wnętrzem 🙂

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial