Po drodze historia tych, co w drodze do ślubu zamarzli, czyli skąd się wzięła nazwa skałki Narzeczeński Kamień.

Zgodnie z historią opisaną przez Margaret Passon –Drang w powieści „Ślubna Droga” przed samymi świętami narzeczeni wyruszyli w góry, a ich ciała znaleziono następnego dnia. Dlaczego się tam znaleźli? Dlaczego ruszyli w dniu ślubu w góry? Kto ciekaw odpowiedzi na te i inne pytania nich idzie z nami w góry.

Trasa dla początkujących.

REZERWACJE

Tel.: +48570778078
E-mail: biuro@podziemna-wieza.pl

WARUNKI

Obowiązuje odzienie odpowiednie dla warunków górskich.

Cena obejmuje usługę przewodnicką. Cena nie obejmuje:
– ubezpieczenia, które turyści mogą wykupić we własnym zakresie
– kosztu posiłków
– kosztu transportu

Zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu lub zmiany programu wycieczki ze względu na trudne warunki atmosferyczne lub inne nieprzewidziane zdarzenia.

OBOWIĄZUJE PRZEDPŁATA:

Góry Przewodnik Patrycja Werecka
PKO 65 1020 2124 0000 8802 0232 7740

Tytuł: [Nazwa wycieczki] [data] [Nr telefonu klienta rezerwującego]

W związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy jako potwierdzenie rezerwacji w ciągu 24h od zarezerwowania konkretnego terminu uiścić opłatę za wstęp na konto lub w kasie obiektu Czarci Młyn (Lwówecka 5, Świeradów Zdrój). Paragon za przedpłatę na konto zostanie wydany w dniu wycieczki. W przypadku rezygnacji z usługi drogą telefoniczną (sms) pod numerem: +48570778078 w okresie 24h przed jej rozpoczęciem płatność na konto zostanie zwrócona na konto wpłacającego. Płatność w kasie Czarciego Młyna nie podlega zwrotowi. Rezygnacja w okresie krótszym niż 24h przed rozpoczęciem usługi może spowodować brak zwrotu przedpłaty – można odsprzedawać wykupione miejsca, należy jednak poinformować nas o zmianach w rezerwacji.

11.15
Rozdroże Izerskie
Ruszamy w góry z parkingu, gdzie kiedyś znajdowało się piękne schronisko. Na start wycieczki można dotrzeć autobusem ze Świeradowa-Zdroju, który z pod Biedronki rusza o godzinie 10.48.
11.30
Punkt widokowy
Stanisław to najwyżej położona odkrywka kwarcu w Europie.
12.45
Narzeczeński Kamień
Malowniczo położona skałka z ciekawą historią.
13.15
Rozdroże pod Zwaliskiem
Wreszcie Grzbiet Gór Izerskich
14.00
Odkrywka skał
Podziwiamy żyłę kwarcu
14.30
Wysoki Kamień
Przerwa na posiłek w najpiękniejszym miejscu w okolicy.
17.00
Szklarska Poręba PKP
Za 30 minut odjeżdża stąd autobus darmowy na Rozdroże Izerskie i do Świeradowa-Zdroju, kto przyjechał na start wycieczki samochodem ten wysiądzie po drodze na Rozdrożu Izerskim.
Poziom trudności