Loading…
 • Powędrujemy na najwyższy szczyt w Karkonoszach najkrótszą drogą. Około 550 m w sumie podejścia, 800 m zejścia. Zaczynamy na Przełęczy Okraj, kończymy w Kowarach.

  Zobacz wycieczkę
 • Wycieczka na Stóg Izerski z górskim przewodnikiem sudeckim, która jest domową górą Świeradowa-Zdroju. Po drodze wspomnienia dawnych czasów i ludzi… niesamowita przyroda i ciekawe historie. Piękne widoki.

  Zobacz wycieczkę
 • W średniowieczu oddawano cześć królowej rzek, wędrowano do źródeł Łaby i składano jej czarne kuraki w ofierze. W XVII wieku hrabia Harrach zbudował symboliczną studnię. Stąd wywodzą się legendy o Królu wód i jego córach – pięknych wodnych nimfach, w których zakochiwali się drwale.

  Zobacz wycieczkę
 • Całą trasę pokonamy pieszo. Po drodze najpiękniejsze miejsca w Karkonoszach. Kocioł Małego Stawu i malowniczo położone schronisko „Samotnia” nad Małym Stawem. Jedno z najstarszych schronisk w Sudetach „Strzecha Akademicka” z widokiem na Kocioł polodowcowy i na Kotlinę Jeleniogórską. Na szczycie Śnieżki najstarszy. Oryginalnie zachowany budynek w Karkonoszach – Kaplica św. Wawrzyńca.

  Zobacz wycieczkę
 • Wycieczka ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju Górami Izerskimi z przewodnikiem sudeckim.

  Zobacz wycieczkę
 • Wycieczka z górskim przewodnikiem sudeckim przez historię Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich.

  Zobacz wycieczkę
 • W 1721 roku dwoje młodych ludzi wędrowało górami do ślubu, nie znali gór i ich specyfiki, dlaczego tam byli, jak i gdzie doszło do tragedii? Przy sprzyjających warunkach pogodowych piękne widoki z Wysokiego Kamienia.

  Zobacz wycieczkę
standard-title O mnie

O mnie

Formalnie przewodnikiem jestem od dziesięciu lat. Z harcerzami chodzę po górach od dwudziestu lat. Doszłam do wniosku, że jak ukończę kurs i uzyskam uprawnienia przewodnickie, to obniżę koszt organizacji wędrówek dla harcerzy. Niestety z oszczędności instruktorzy harcerscy nie zatrudniają fachowców i wszystko jest dobrze dopóki jest dobrze i rodzice nie są roszczeniowi. 

Dziś przewodnictwo jest moim sposobem na życie. Buduję rynek na cały rok. W ramach ceny zawartej w ofercie usługi przewodnickiej układam program, podaję krótki opisy atrakcji, ceny wstępów, kontakty i odległości – wszystko, aby wycieczka była udana. 

Lubię rozwiązania niestandardowe, dlatego poszerzam asortyment wypożyczalni, aby moi klienci nie musieli rezygnować z wycieczki tylko z powodu braku sprzętu. Mam jeszcze kilka marzeń, ale to wymaga przygotowań i funduszy ;).

Moje aktualne przygotowanie do pracy: ukończone studia pierwszego stopnia Filologia Germańska na Uniwersytecie Wrocławskim, przewodniczka górska w Sudetach, pilotka wycieczek, instruktorka Nordic Walking i Nordic Snowshoeing. Ostatnio coraz lepiej rozmawia mi się po angielsku. 

Dla mnie prawie nie ma pogody nieodpowiedniej do wędrowania- wyjątkiem są wyładowania atmosferyczne i silny wiatr. Uwielbiam, jak po długim marszu pod górę z mgły wyłania się nagle schronisko. 

Mam kilka pomysłów, które niebawem zrealizuję i wzbogacę ofertę. Na razie udało mi się drugi raz w życiu uzyskać finansowanie zewnętrzne, dzięki temu mam dla moich grup pierwszy sprzęt geologiczny. Fajnie będzie rozłupać leżący na szlaku kamień i zapoznać się z jego wnętrzem :).